Krabičková dieta – dejte si pozor na marketingové triky

Chcete držet krabičkovou dietu? Krabičkové stravování propagují celebrity a propadla mu i vaše sousedka, takže musí určitě fungovat. Tentokrát vaši hubnoucí misi dovedete do vítězného konce. Motivace a nadšení jsou důležité, ale ani s krabičkami to není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Ano, zhubnete, ale pouze za předpokladu, že si zvolíte dobrého dodavatele. Přečtěte si, na co byste si měli dát při výběru pozor.

Krabičková dieta musí být sestavena klientovi na míru. Jinak postrádá smysl

Krabičkové stravování zažilo v posledních letech obrovský boom. Většina jiných celosvětově populárních diet je založena na vyloučení jednoho nebo více typů potravin. Lidé byli a stále jsou ochotni kvůli pár shozeným kilogramům trpět dny a týdny hladem, omezovat se a někdy doslova trýznit. Proto většina nevydrží a vrátí se zpět k starému způsobu života a kila začnou naskakovat zpět závratnou rychlostí. Spolu s nimi se dostaví výčitky a pocity selhání. Po čase začnou někteří lidé hubnout znovu a celý koloběh se opakuje.

Důležitá je cesta a ne cíl

Proč chcete zhubnout? Děsí vás plavková sezóna, nebo chcete mít o číslo menší svatební šaty, či oblek? Pokud si pevně stanovíte cíl, pak v momentě, kdy ho dosáhnete, automaticky ve svém snažení polevíte. Hubnutí se odehrává hlavně ve vaší hlavě. Stanovení pevných cílů je jednou z nejčastějších chyb

Smiřte se s tím, že neexistuje žádná univerzální rada ani účinná zkratka, která by vám přinesla trvalé výsledky. 

Jediným trvalým řešením je totální změna přístupu. Vaší prioritou by nemělo být jen nižší číslo na osobní váze. Naučte se žít a jíst zdravě. Novou etapu ve vašem životě, ale nemůžete začít drastickou dietou. Zdravé stravování vás musí bavit. To je také jeden z hlavních důvodů, proč jsou krabičky tak oblíbené.

Fit krabičky obsahují vše, co vaše tělo potřebuje

Nutriční specialista přesně vypočítá, kolik na den potřebujete živin, tuků a sacharidů, aby vaše tělo nestrádalo. Zároveň upraví energetický příjem tak, abyste postupně hubli. 

Přesné výpočty a pečlivě sestavený jídelníček, ve kterém chybí pouze nezdravé potraviny (sladkosti, polotovary, tučná masa atd.) jsou základním principem krabičkování. Pokud jste se svěřili do rukou opravdových profíků, nemusíte absolutně nic řešit, jen sníst obsah doručených krabiček a zařadit do svého programu vhodné cvičení. Budete plni energie, nebudete hladoví a nervózní, a přesto půjde váha pomalu, ale jistě dolů.

Zní to naprosto skvěle. Krabičky jsou komfortním řešením, které vás bude bavit, a na jednotlivé chody se budete těšit. 

Realita je ale trošku jiná. Krabičky vyrábí stovky firem. Liší se nejen cenou, ale i kvalitou služeb. Krabičková dieta není levná, proto si dejte na výběru dodavatele záležet.

4 nejčastější chyby v krabičkovém stravování

  1. Nízká energetická hodnota pokrmů – výživový poradce musí stanovit energetickou hodnotu potravin individuálně s ohledem na váš věk, váhu, výšku a denní fyzickou aktivitu. Pokud firma na svých stránkách vede jídelníčky, které mají pod 5 000 kJ, hledejte jinde. Takto přísné diety nelze držet bez porady a dohledu lékaře.
  2. Používání polotovarů – ochucená jogurtová mléka, musli tyčinky s tukovou polevou a jiné “mňamky”, které si můžete bez problému koupit v obchodě do krabiček nepatří. Všechny chody by měly být připraveny z čerstvých surovin.
  3. Nevyvážený jídelníček – vyváženost je podstatou krabičkové diety. Proto profesionální firmy zaměstnávají nutriční specialisty a často i lékaře. Díky tomu, máte jistotu odborně sestaveného jídelníčku, kterému nelze nic vytknout. Řada dodavatelů se snaží tento základní princip obejít. Pokrmy tím pádem neobsahují dostatečné množství vápníku, bílkovin ani vlákniny.
  4. Nedostatečná pestrost – jídla se nesmí opakovat pořád dokola. I chutných pokrmů se člověk po čase přejí. Projděte si jídelníčky jednotlivých firem. Standardem je nabídka alespoň 100 různých pokrmů.

Chcete mít absolutní jistotu, že jste si vybrali správně? Objednejte si dvoudenní nebo rovnou týdenní zkušební menu. Ověříte si kvalitu pokrmů i nabízených služeb.

Krabičky vám pomohou změnit vaše stravovací návyky

Krabičky jsou bezpochyby komfortním řešením, díky kterému budete hubnout zdravě a s trvalým výsledkem.

Je ale nezbytně nutné najít spolehlivého a profesionálního dodavatele, který opravdu sestavuje jídelníček na míru.

Než se přihlásíte k odběru, udělejte si průzkum trhu a objednejte si zkušební menu.

Měli jste problém najít vhodného dodavatele? Jste spokojení s chutí a kvalitou pokrmů, nebo máte problém zvyknout si na zdravou stravu?

Podělte se o vaše zkušenosti a tipy s ostatními čtenáři.

Michael Neuman