Kryt na Apple SE – jeho hlavní výhody a možnosti, které se při nákupu nabízejí

Mnoho lidí zanedbává používání krytu na Apple SE. Je to přitom zaručený způsob, jak ochránit telefon a vy tak můžete ušetřit za případnou opravu nebo nákup nového přístroje. Kvůli čemu je kryt na vašem iPhonu důležitý a jaké možnosti výběru se vám při nákupu nabízejí se dozvíte v krátkém přehledu níže. Rozebereme si také plusy a mínusy jednotlivých materiálů a vy se dozvíte hlavní rozdíly mezi originálním a neoriginálním obalem.

Kryt na Apple SE neslouží pouze proti rozbití

Jelikož se model SE ve funkčnosti a tvaru příliš neliší od ostatních mobilních telefonů, můžeme celou věc uchopit obecně – prvotním a hlavním úkolem každého krytu na mobil by měla být ochrana při případném pádu. V takovém případě by měl obal zajistit odpružení nejtvrdších vibrací, které by po pádu mohly v zařízení způsobit vnější nebo vnitřní poškození.

Škrábance jako nehezké známky stáří

Ochranný kryt má však také další důležitý úkol – ochránit zadní část telefonu před škrábanci a celkově tak udržet přístroj v podobě, která se blíží momentu, při kterém jste mobil poprvé vyndali z krabičky. Také prach a drobné částečky by neměly při správném použití krytu mobil ohrozit, čímž se může výrazně zvýšit jeho životnost.

3 základní typy krytů u Apple iPhone SE

  1. zadní
  2. flipové pouzdro
  3. kapsa

Nejběžnější řešení – ochrana zadní a boční části telefonu

Zadní kryty se obvykle nasazují kolem telefonu a obepínají jeho zadní a boční části. Výhodou těchto krytů je jejich malá velikost – v provedení ultra-slim takřka nerozeznáte, že je na telefonu nějaký kryt vůbec nasazený. Dva nejběžnější materiály, ze kterých se tyto kryty vyrábí, jsou plast a silikon – plastový kryt je robustnější a může telefon lépe chránit při pádu z větších výšek; silikonový obal má výhodu ve velké variabilitě, velmi malé hmotnosti a v protiskluzovém provedení. 

Otevírací pouzdro pro větší jistotu

Robustnější, ale bezpečnější variantu krytu pro váš telefon představuje tzv. flipové pouzdro, které mobil chrání ze všech stran. Tyto obaly bývají většinou vyrobeny z imitace kůže, obepínají celý přístroj a často obsahují různé kapsičky, do kterých lze vložit např. platební karty. Nevýhodou těchto krytů je jejich velikost, výhodou je téměř nepřetržitá ochrana. Displej telefonu zůstává odhalený pouze při používání, čímž se takřka minimalizuje možnost jakéhokoliv poškození.

Stará dobrá kapsa

Ochranu svého telefonu můžete vyřešit pomocí klasického celopouzdra, ze kterého telefon v případě nutnosti použití jednoduše vytáhnete. Tento způsob se může zdát zastaralý, je však vhodný pro ty, kteří svůj mobil během dne nevytahují příliš často a přitom potřebují stoprocentní ochranu. Kapsy jsou většinou vypolstrované a často jsou vybaveny ochranou proti vodě. Jedná se tak o jednu z nejnebezpečnějších variant.

I neoriginální obal může dobře posloužit

Při nákupu obalu na Apple iPhone SE se vám nabízí dvě možnosti – kryt můžete pořídit na oficiálních stránkách Applu, které ručí stoprocentní kvalitou a střízlivým designem nebo se ponořit do světa nejrozmanitějších druhů neoriginálních obalů. Možností je celá řada. Při mírné investici může i neoriginální kryt bezproblémově plnit svou funkci. Navíc se při jeho výběru nabízí široká škála variant.

Neváhejte, může se rozbít

Pokud už telefon vlastníte a pokud na něj ještě nemáte kryt, neváhejte příliš dlouho. Nepříjemný pád může přijít kdykoliv, investice do obalu se tak rozhodně vyplatí. 

Jak často měníte kryt na svém telefonu? Jsou podle vás lepší silikonové nebo plastové kryty pro Apple iPhone SE? Níže v sekci komentářů nám můžete zanechat své tipy a rady na výběr dokonalého krytu.

Michael Neuman