Noční košile s dlouhým rukávem: zahřejí a ledacos skryjí

Noční košile s dlouhým rukávem může být řešením, když si rádi užíváte pohodlí a nežijete zrovna v tropickém pásmu. Chlad je pro kvalitní spánek sice přínosný, ale pocit zimy na dobrém spánku nepřidá. A dlouhé rukávy nejen, že pomohou k dobrému tepelnému komfortu, ale v případě potřeby skryjí i nedokonalosti paží. I to totiž trápí mnoho žen. 

Noční košile s dlouhým rukávem: řešení, když je vám zima, ale partner by se nejraději zavřel do ledničky, jak je mu teplo 

Vnímání teploty ženami a muži je opravdu jiné.  Existuje mnoho stereotypů, které poukazují na odlišnosti žen a mužů, a ne všechny lze hodnotit jako pravdivé. Co se týče pocitů ohledně bolesti a teploty, jsou rozdíly mezi ženami a muži opravdové.  

Určitě to znáte z vlastní domácnosti. Vy už se klepete půl hodiny zimou a partner přemýšlí, zda by se nemělo otevřít ještě jedno okno. V případě ložnice, kterou sdílejí oba partneři, se tento problém snadno překlopí i do hádky. Pokud i vy trpíte zimou, zatímco partner vypíná topení s tím, že v pokoji je nesnesitelné vedro, vězte, že  košile s dlouhým rukávem v kombinaci s teplými ponožkami může napomoci k rodinné pohodě. 

Ochablé svaly, silné paže nebo jizvičky. Ženy někdy nerady ukazují části svých rukou. 

Mnoho žen dbá na svůj zjev a i ve spánku chce vypadat dobře. Proto rády skrývají partie, které se jim kvůli různým nedostatkům nelíbí. Tento zvyk může platit i u nočního oblečení. Ty, které si nechtějí z různých důvodu obléci košilku na ramínka, si tak mohou najít kompromis právě v podobě košile s dlouhými rukávy. 

Dlouhý rukáv není nuda. Může mít mnoho podob, které zaujmou. 

Je to tak. V případě krátkého rukávu nemáte moc možností z jakých variant vybírat. Krátký rukáv je krátký rukáv. Ten dlouhý je však o něčem jiném. Může být různých střihů – ať se jedná o rovný, nabíraný nebo postupně se rozšiřující; zdobený potiskem, krajkami, volánky. I délka se může různit. 

  • Milovnice romantiky si oblíbí rukávy s krajkami nebo rozšířené varianty, které je ihned přesunou na královské dvory. A ony se budou cítit jako princezny. 
  • Tříčtvrteční varianty působí elegantně. Přechodné období, kdy už je na dlouhý rukáv teplo a na ten krátký ještě moc zima, je pro ně ideálním časem. 
  • Rovné rukávy osloví nadšence do minimalismu. 

Košile s dlouhými rukávy nebo pyžamo? 3 dobré důvody, proč si zvolit to první.

  1. Ať je to, jak je to, noční košile je symbolem ženskosti. Pyžamo je primárně pánskou záležitostí a nesedí každé ženě. 
  2. Při volbě košile s dlouhými rukávy se vám nikdy nestane, že váš noční úbor bude vypadat jako vytahaná dětská mikina s kalhotami, jak se to může stát v případě některých pyžam. Noční košile bude noční košilí. A pokud zvolíte dobrý střih a materiál, tak se nebudete bát ani otevřít pošťákovi. 
  3. Nemusíte řešit problém krátkých nebo naopak příliš dlouhých nohavic. 

Materiál pomůže k lepšímu odpočinku, barva k lepší náladě

Ať už si vybíráte jakékoliv oblečení, kvalitu materiálů by měla být zasadní. V případě toho nočního to platí dvojnásob. Nejosvědčenějším materiálem je dozajista bavlna. Košilky z česané bavlny vás hezky zahřejí.Ty s příměsí elastanu vás zase nikde nebudou tlačit.   

Při výběru nočního oblečení hraje roli i povaha. Červenou preferují ženy energické, modrou přemýšlivé, žlutá je barvou kreativity. Samozřejmě to závisí i na mnoha dalších okolnostech jako je třeba styl dané košilky. V tomto případě budou barvy hrát až druhotnou roli. Víte však, že vnímá barev je dáno i kulturně a v závislosti na okolnostech se i mění? Ve starověkém Řecku neznali modrou a barvy moře byly popisovány různými odstíny červené.  

A co vy? Máte s partnerem také neshody ohledně odlišného vnímání tepla v domácnosti? 

Michael Neuman