Modelace prsou; je nutné obávat se ceny? Jak ji lze také uhradit a na co se připravit

Nový dekolt nemusí stát jmění! Co třeba modelace prsou? Cena za zákrok se sice pohybuje v desítkách tisíc korun, ale v současnosti se nabízejí různé cesty, jak ho financovat. A to tak, aby to výrazně nenarušilo váš rozpočet. Potřebujete-li se o způsobech financování plastiky prsou dozvědět více, věnujte pozornost textu níže. Mimo jiné se v něm dočtete, co vede ženy k podstoupení plastiky a co še je dnes v oblasti plastické chirurgie možné.

 

Modelace prsou – cena je přímo úměrná povaze zákroku

Kolik vás bude úprava poprsí stát se odvíjí od toho jak bude zákrok náročný a zda budete v rámci modelace chtít také prsa zvětšit. Rozdíl v ceně ve druhém případě udělají použité implantáty. Jejich hodnota závisí na zvolené značce a také na tom, jaký typ prsou si budete přát. Zvolíte-li si autoaugmentaci, neboli zvětšení a modelaci prsou vlastním tukem bude cena rovněž rozdílná. Všechny detaily se dozvíte během vstupní schůzky. V průměru se úhrada za modelaci prsou bez implantátů pohybuje od 50 tisíc výše, s implantáty je to od 80 tisíc korun a více.

Jak financovat zákrok a nepřijít na buben

Než se objednáte na kliniku, je potřeba nejprve vyhodnotit svou finanční situaci. každopádně tu jsou cesty, jak financovat zákrok pro případ, že nemáte dostatek prostředků. S jedinou výjimkou – rozhodně se nedoporučuje pouštět se do takových akcí ve chvíli, kdy jste příliš zadlužená. Raději nejprve umořte své největší závazky. Až poté by měla přijít na řadu operace. V zásadě existují tři možnosti financování plastické operace prsou.

 

  1. Vlastní úspory – nejjednodušší cesta, jak službu uhradit, je použít vlastní našetřené peníze.
  2. Splátkový kalendář – většina prestižních klinik umožňuje svým klientům financovat zákrok prostřednictvím úvěru od jejich smluvního partnera.
  3. Pomoc od zdravotní pojišťovny – pokud je zákrok plastického chirurga nezbytný pro zlepšení vašeho zdravotního stavu, je možné zažádat vaši pojišťovnu o úplné nebo částečné uhrazení operace.

Kdy je modelace žádoucí

Nejčastější motivací pro podstoupení modelace poprsí bývá estetické hledisko. Není to ovšem vždy ta hlavní příčina, proč ženy podstupují plastickou operaci. Některé z nich přichází na kliniku kvůli zdravotním problémům a přetrvávajícím bolestem. Ty způsobují zejména příliš velká ňadra, kvůli kterým je přetěžována páteř. Velká povislá prsa navíc mohou způsobovat řadu kožních potíží, jako jsou opruzeniny, ekzémy nebo výskyt plísní. Také dámy, které prodělaly onkologické onemocnění, v jehož důsledku přišly o jedno nebo obě prsa, jsou klientkami plastických chirurgů. Profesionální lékaři dokáží často zázraky a vrací ženám zpět sebejistotu a lásku k sobě samé.

Zvětšení prsou implantáty nebo vlastním tukem

Pokud si v rámci modelace poprsí budete přát také jejich zvětšení, jsou tu hned dvě cesty, jak to udělat. Obě mají své klady i omezení a bude en na vás, co považujete za atraktivnější.

 

1.Zvětšení prsou vlastním tukem – metoda, při které se nejprve odebere tuk z oblasti, kde je ho nadbytek nebo alespoň dostatek, očistí se a přenese do prsní tkáně. Výrazným pozitivem je skutečnost, že kromě úpravy dekoltu docílíte také úbytku objemu v problematických partiích, odkud je tuk odsáván. Výsledek vypadá přirozeně a rekonvalescence je rychlejší. Za nevýhodu lze považovat zvětšení o maximálně jednu velikost, jelikož část tuku se postupně vstřebá.

 

2. Silikonové implantáty – chcete-li docílit plného dekoltu a zvětšit svá prsa o více než jednu velikost, pak jsou pro vás implantáty nejlepší volbou. Můžete si vybrat z několika tvarů a značek. Během konzultace s lékařem si také domluvíte způsob, jakým bude implantát do prsou vložen.

 

Jak vidno, cena nemusí být důvodem, proč nepodstoupit plastickou operaci prsou. Jediné, co vám stačí, je dobře promyslet, zda zvládnete splácet úvěr na zákrok. Dočetli jste se, že výslednou cenu za službu ovlivňuje několik faktorů, takže operace nakonec nutně nemusí být až tak drahá. Pokud nad modelací prsou uvažujete, nejlepší, co můžete udělat, je sjednat si nezávaznou schůzku. Tak proč to hned nezkusit?

Zkusíte to?

Michael Neuman