Adria – Vela Luka

Země:Chorvatsko
Lokalita:Ostrov Korčula

Vela Luka

je jedno z největších měst na jadranských ostrovech, nalézá se na západní straně ostrova Korčula. Má krásné historické jádro, nábřeží s kolonádou a s mnoha restauracemi a kavárnami. Je obklopeno překrásnou přírodou, pláže jsou oblázkové a nebo s plochými kameny. Nádherné jsou zejména přilehlé ostrovy – „Ostrov lásky“ Ošjak a Proizd, kam je možno dostat se pravidelnými linkami motorových člunů z Vely Luky i od jednotlivých hotelů. Otevírá se zde mnoho možností pro sportovce – tenisové kurty, potápění, vodní sporty, apod.. Vela Luka je dostupná trajektem ze Splitu (3 hodiny) nebo z poloostrova Pelješac (20 minut)

Vybavení: restaurace, kavárna, venkovní terasa, vnitřní bazén se slanou vodou, sauna, rehabilitační a kosmetické centrum, fitness, 2 tenisové kurty.

Poloha: cca 2,5 km od města, v klidném prostředí, spojení člunem nebo pěšky

Pláže: oblázkové, s pozvolným vstupem do moře

Typ ubytování:hotel
Vybavení:sauna, restaurace, kavárna
Sport v místě:tenis, fitness, bazén
Sport v okolí:vodní sporty
Michael Neuman

Author

Michael Neuman

Srdcem stále tramp a skaut a sběratel rodokapsů, v civilním životě se jinak věnuje odpadovému hospodářství. Čtyřikrát navštívil Ameriku, jednou Jindřichův Hradec. Poslední dobou se nadchnul pro truhlářství a už si umí vyrobit vlastní poličku. Stůl a židle jsou další na řadě! Co už se mu nevejde do vlastní hlavy, to přetaví do textů na tomhle blogu.