Náš věčný souboj s bookmakerem

Patříte-li také mezi nadšené sázkaře, kteří svádí svůj nekonečný souboj s bookmakerem, nebo mezi ty, kteří se k tomuto klání teprve hodlají připojit, možná Vám bude k užitku, přečíst si několik následujících řádků, které jsem pro Vás připravil. Vítám dnes tedy všechny příznivce kurzového sázení, karetních her a hazardu. A ještě než začneme, můžete nahlédnout sem a získat pár základních informací o podstatě kurzových sázek.

Od středověku po současnost

Není samozřejmě vyloučeno, že nějaký druh sázky, kde sehrál svoji roli předem stanovený kurz, lidé uzavřeli již dříve. Ale prvním skutečně doložitelným případem se roku 1635 stala sázka dvou Angličanů, kteří se vsadili o to, který z jejich koní doběhne do cíle dříve. Dostihový svět a zejména pak ten anglický v následujících staletích sehrály velmi důležitou úlohu v rozvoji kurzových sázek. Jednu zajímavost mám pro Vás zde. Od klasických sázkových kanceláří, přes nejrůznější neoficiální herny a bookmakery jsme se v současnosti dostali až k online sázkám, které ukusují z koláče uzavřených sázek stále větší díl. Naprostý soumrak kamenných sázkovek však nenastal a nejspíš ještě dlouho nenastane. Zatím se totiž stále najde dost hráčů, kteří dovedou ocenit jejich atmosféru a nad sklenicí piva či šálkem kávy zde rádi proberou svoje tipy s ostatními.

Konečně na síti!

Na kamenných pobočkách sázkových kanceláří i v nejrůznějších sportbarech jsem v minulosti trávil opravdu hodně času a některá místa jsem si skutečně oblíbil. Když ale před několika lety přišla možnost vyzkoušet sázky na internetu, byla moje volba jasná. Čas od času sice ještě do nějakého baru, kde nabízejí možnost si vsadit, také zajdu, ale spíše už jen z nostalgie. Jistě víc než 95% svých sázek na sport uzavírám nyní online.

Má to svoje nepopiratelné výhody. Nemusím se ohlížet na otevírací dobu té které pobočky či baru a k sestavování svých tiketů usednu právě tehdy, kdy se mi to nejlépe hodí. Nikdo taky ve frontě za mnou nebrblá, že to trvá, když podávám svoje oblíbené kombíky. A že to bývají často parádní plachty. 

Hlavní přínos

Za jednu z hlavních předností však jednoznačně považuji možnost pohodlně a vcelku rychle porovnat výši kurzů vypsaných na ty sázkové události, které se rozhodnu vsadit za trochu větší peníze. Rozdíly v kurzech u jednotlivých sázkových kanceláří mohou v případě úspěchu znamenat i o několik stovek či tisícovek vyšší výhru a tak se to určitě vyplatí. Je k tomu ovšem potřeba být registrován u většího množství sázkových kanceláří, což mi už od počátku nečinilo sebemenší problém. 

Jak správně vybírat?

Jak jsem se nejspíš zmínil v některém z předchozích textů, jsem tedy registrován u celé řady online heren a sázkových kanceláří. Důvodů k tomu mám hned několik. Důležitým hlediskem při Vaší volbě by měla být kvalita grafického zpracování a míra uživatelského komfortu daného webu. Je nutné si vždy vše dobře vyzkoušet. 

Dalším faktorem mohou být nejrůznější limity u převodů peněz nebo maximální výše výhry u různých druhů sázek. Nezapomínejte ani na bonusy, které sázkové kanceláře nabízejí svým klientům. K těm nejlákavějším patří bonusy vstupní, pro které není nutné udělat nic víc, než se zaregistrovat a také bonusy na Váš první vklad, kdy sázkovka k Vašemu prvnímu vkladu přidá nezřídka i 100% jeho hodnoty. Některé sázkové kanceláře mají i vlastní systém odměn a prémií, které svým stálým zákazníků nabízejí v průběhu celého roku. 

Než se tedy rozhodnete v té které kanceláři sázet častěji, musíte si vše pořádně oťukat. Nakonec by Vám mělo zůstat takových 5 nebo 6 nejlepších, jejichž služby pak využíváte více méně pravidelně. Důležité a nejpohodlnější je ve Vámi vybraných sázkovkách udržovat nějaký rozumný zůstatek Vašeho hráčského účtu. To proto, abyste mohli vždy pohotově reagovat na každou zajímavou sázkovou příležitost a vsadit si tam, kde je to pro Vás zrovna nejvýhodnější. Řešit se to dá pochopitelně i rychlou online dotací například pomocí platby kartou.

Kurzová nabídka

Zásadním faktorem, který vždy ovlivní mé rozhodování při výběru sázkové kanceláře nejvíce, je šíře a pestrost kurzové nabídky. Není to ani tak množství sportovních odvětví, jelikož dávám přednost téměř výhradně fotbalu a hokeji, ale spíše to, z kolik soutěží a to ať už ligových či jiných, můžete vybírat zápasy ke vsazení. 

Dalším hlediskem by mělo být i množství nabízených vedlejších sázek. Jde například o sázky na počet branek v utkání, počty rohových kopů či udělených žlutých karet. Častou záležitostí jsou také sázky uzavírané na konkrétní hráče a na to, zda v utkání vstřelí či nevstřelí branku. Druhů sázek je dnes opravdu celá řada a sází se tak jíž zcela běžně i na přesný výsledek, gólový či bodový rozdíl, případně na časový interval, ve kterém padne první branka. Sázet se dá však i na nesportovní události jako v tomto článku.

Jde zkrátka a dobře o to, že chci mít vždycky co nejširší možnost volby, než vsadím svoje peníze a o to samé by měl usilovat každý sázkař, který to myslí s tipováním vážně.

V souboji s bookmakerem

V klání s bookmakerem taháte jako sázkař vždy tak trochu za kratší konec, protože množství a aktuálnost informací, které má sázková kancelář k dispozici, téměř vždy převyšuje Vaše možnosti. Ani to však neznamená, že nemůžete být i dlouhodobě úspěšní. Osobně znám hned několik takových, kterým se píle a vytrvalost vyplácí a mají z kurzového sázení více než slušný pravidelný příjem. 

Budiž Vám tedy přáno stát se jedním z nich!

Michael Neuman