Pořídili jste si tetování a teď přemýšlíte o tom, jak se jej zbavit? Možností máte několik

Obliba tetování roste. Mezi mladými lidmi se stalo další možností jak vyjádřit sebe sama a svůj životní styl. Co však dělat, pokud se vám už nelíbí nebo se s ním necítíte dobře? I to se může stát. Jako ostatně s čímkoliv v životě. Netřeba však zoufat. Existuje hned několik řešení.

Rada pro nerozhodné. Tetování prostě překryjte kvalitním make-upem

Tetování jste si hrozně přáli, teď jej máte, ale výsledný pocit nadšení pro věc se nějak nedostavuje. Možná jste si to představovali jinak, možná je to zvláštní pocit, mít na sobě něco, co hned tak nesundáte. Ať je to, jak je to. Udělali jste zásah do svého těla a je to podivné.

Nyní váháte, zda to byl dobrý krok, a přemýšlíte co s tím. Zda si zvyknete či nikoliv. Nemusíte to řešit hned. Zkuste nejprve zakrytí kvalitním make-upem. získáte tak čas na rozmyšlenou. Avšak pozor. Nechte tetování t nejprve pořádně zahojit. V jiném případě by hrozila infekce.

Co budete potřebovat:

  • Silně krycí korektor. Nejlepší je do pokožky jej vklepat.
  • Kvalitní make-up v barvě vaší pleti. Také spíše umístit poklepem než roztíráním.
  • Transparentní pudr. Nanáší se po make-upu.
  • Lak na vlasy. Pomůže k tomu, aby krytí vydrželo co nejdelší dobu. Neaplikujte na obličej.

Pokud se vám to zdá komplikované, lze sehnat i speciální kosmetiku vyráběnou přímo za tímto účelem.

Rada pro rozhodnuté. Využijte možnosti současné medicíny – laser

Laserové ošetření je moderní způsob, jak se efektivně a relativně bezbolestně zbavit vašeho nechtěného tetování. Jeho působením dojde k rozbití pigmentu barev na maličké části, které pak později eliminuje váš imunitní systém. To zní vcelku dobře, že ano?

Důležité je najít tu správnou kliniku, kde vám zákrok provedou. Nejlepší je začít hledat ve velkých městech. Jedním z nejlepších míst pro odstranění tetování je Praha. Proč? Díky větší konkurenci, kvalitnímu personálu i velkému množství příležitostí k získání zkušeností. Kde se nachází velká koncentrace lidí, tam je i větší množství poptávky po mnoha službách. Tedy i po této.

S čím je potřeba počítat?

  • S největší pravděpodobností nebude stačit jen jedno sezení. Čím větší, barevnější a profesionálnější tetování, tím více času jeho odstranění zabere.
  • Odstranit lze nejen tetování, ale i nepovedený permanentní make-up.
  • Díky souběžnému chlazení pokožky je zákrok téměř bezbolestný.Pokud jste však extrémně citlivý na bolest nebo se jí bojíte, lze použít i znecitlivující masti.
  • Pro zákrok se používají špičkové lékařské lasery. Budete v rukou specializovaného personálu s potřebným zdravotnickým vzděláním a certifikacemi.

Tetování, které se vám nelíbí, můžete překrýt jiným motivem

Takzvaný „cover“ můžete využít nejen v případě, že se vám motiv původního tetování nelíbí, ale i v případě, že to staré už začíná být vybledlé či jinak poškozené. Toto řešení je vhodné i v případě, že se tetování vzdát nechcete, ale v tom současném se prostě necítíte dobře. Výběr dobrého tetovacího studia je základ. Na vvalitní překrytí potřebujete přece jen více zkušeností i umu.

Doporučením na odstranění tetování doma, která se objevují na internetu, se vyhněte

Tetovací barvy jsou koncipovány tak, aby vydržely dlouho, velmi dlouho. S tímto základním poznatkem se úplně neslučuje požadavek, aby šlo lehce odstranit doma. Nepůjde. Různé masti a krémy mohou pomoci k vyblednutí, ale tetování po nich rozhodně nezmizí. Stejně nebo ještě hůře, s jizvami a vážnými poraněními, můžete dopadnout, pokud budete uvažovat o použití různých chemických prostředků, například peroxidu vodíku a mnohých dalších a brutálnějších sloučenin. Raději se svěřte odborníkům. Jedná se o vaše zdraví a vaši pleť.

Už jste se pokoušeli někdy své tetování odstranit? A jak?

Michael Neuman